Yeditepe Üniversitesi Ar-Ge ve Analiz Merkezi (YÜ-AGAM), 2012 yılında T.C. Yeditepe Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana bünyesinde bulundurduğu, her geçen gün büyüyen uzman kadrosu ve son teknolojiye sahip altyapısıyla, geniş yelpazede birçok sektöre Ar-Ge ve analiz hizmeti vermeye devam etmektedir. 2012 yılında Gıda Analiz Laboratuvarı ile analiz çalışmalarına başlayan YÜ-AGAM, bugün Gıda Analiz Laboratuvarı, Kozmetik Analiz Laboratuvarı, İlaç Analiz Laboratuvarı, Görüntüleme Laboratuvarı, Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı, Toprak, Toprak Düzenleyiciler, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı, İş Hijyeni (İSG) Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı, Jeokimya Analiz Laboratuvarı ile Ar-Ge Merkezi ve Klinik Araştırma Merkezi (Biyoeşdeğerlik/Biyoyararlanım)’nin de içinde bulunduğu laboratuvarlar kompleksi haline gelmiştir.

YÜ-AGAM, sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, gerek teknolojik altyapı gerekse de nitelikli insan kaynakları ile bilimsel gelişmeler ışığında sürekli büyümeyi ve ihtiyaç duyulan tüm analizlerin ülkemizde yapılmasında öncülük ederek milli ekonomiye katkıda bulunmayı hedeflemektedir. 5.000 m2 laboratuvar altyapısıyla İSTEK Vakfı Acıbadem Yerleşkesi’nde konumlanan YÜ-AGAM, genel merkezinde sahip olduğu laboratuvarlar haricinde T.C. Yeditepe Üniversitesi bünyesinde bulunan diğer laboratuvarlarla da koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca KOSGEB üyesi işletmeler, YÜ-AGAM bünyesinde test, analiz ve kalibrasyon ihtiyaçlarına destek alabilmektedir.

Laboratuvar, Analiz

MİSYONUMUZ

Doğru, hızlı, güvenilir analizle sektörlere ışık tutmak, üreticilerin kalitesini yükseltmeye katkı sağlamak.

VİZYONUMUZ

Türkiye’de yapılamayan analizlerin, yapılabilir hale gelmesinde, Ar-Ge ihtiyacının karşılanmasında, sektörlerin yaşadığı sıkıntılara çözümler üretilmesinde katkı sağlamak.